April 04, 2022

Dövme bakımı, pek çok dövme yaptırmak isteyen kişinin, genel olarak ilk kez dövme yaptıranların bilmek istediği bir konu olarak bizleri karşılıyor.

Dövme yaptırmak isteyen birçok insan mevcut. Bazıları dövmeyi sevdiği için bazıları daha estetik görünmek için dövme yaptırdıktan sonra bakımının nasıl olması gerektiğini araştırabilir. Bu konuda bilinmesi gereken pek çok şey mevcut. Gelin hep beraber bu maddeleri sıralayalım.

Dövme Bakımı Uygulamak

Dövme yaptırdıktan sonra yapılması gereken pek çok detay mevcut. Bunlardan birisi derinin temiz tutulması gerektiği. Özellikle ilk kez dövme yapıldıktan sonra dövme yapılan deri temiz olmalı ki mikrop kapmamış olsun. Dövme sanatçısı, dövme yaptırdıktan sonra bu konuda detaylı bilgi verecektir.

Dövme bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu antibakteriyel sabun ve su ile birlikte yeni dövme yapılan yerin günlük olarak temizlenmesi ve temiz tutulması. Yara iyileşene kadar bu işlemin yapılması gerekir. Bu sayede temiz ve sağlıklı vücut derisinin yanı sıra ortaya güzel bir dövme deseni çıkar.

Dövme ile ilgilenen bir kişinin yapması gerektiği bakım güneşli ortamlara karşı dövmeyi iyi korumak. Dövmenin üzerindeki deri iyileştikten sonra dövme eğer güneşte çok durursa bu durum dövmenin solmasını sağlar. Özellikle renkli dövmelerde bu durum daha çok dikkat çekebilir. Bundan dolayı güneşli havalarda dövmenin üzerinde SPF kullanmak dövmenin korunmasına katkı sağlıyor.

Birçok kişi dövme bakımı yaparken daha pek çok şeye özen göstermeli. Özellikle yeni dövme yapıldıktan sonra dövmenin üzerinde kabuk oluşabilir. Yara iyileşene kadar bu kabuğun dokunulmaması ve sıklıkla kaşınmaması gerekir. Ayrıca kabuğa baskı uygulamamak ve bu bölgeyi temiz tutmak hızlı bir iyileşme süreci sağlar.

Leave a Reply

Ara
Whatsapp
Instagram
%d bloggers like this: