El Dövmesi Neden Önerilmez?

El dövmesi hakkında pek çok şey araştırılabilir. Bunlardan birisi de el dövmesinin neden tercih edilmediği. Bu konuya açıklık getirmek gerekiyor.

Dövme, vücudun farklı yerlerine yapılabilen bir işlem. Kol, bacak, boyun veya yüz gibi pek çok yerine dövme yapabilen insanlar mevcut. Bazıları ise el veya parmaklarına dövme yaptırmak isteyebilir fakat bu dövmenin pek tavsiye edilmediği söyleniyor. Bunun birçok sebebi mevcut. Bu sebeplerden sizlere söz etmek istiyoruz.

El Dövmesi Nedir?

Öncelikli olarak el dövmesinin ne olduğunu bilmek gerekiyor. Bu dövme çeşidi, el ve parmakların üzerine yapılabilen bir dövme. Hem el içine hem de elin dışına yapılabilen el dövmesinin görünmesi de bir o kadar kolay. Çünkü yaz veya kış olsun eller genellikle açık olduğu için pek çok kişi bu dövmenin farkına rahatlıkla varabiliyor.

El Dövmesi Neden Önerilmiyor?

El dövmesinin önerilmemesinin pek çok nedeni var. Bunlardan birisi el dövmesine yapılan bir dövmenin kolay bir şekilde solmaya başlaması olarak açıklanıyor. Ele yapılan bir dövme elin açık olması sebebiyle sıklıkla güneşe maruz kalabilir. Bu da bu dövmenin kısa süre içerisinde solmasına ve hatta eskisi kadar canlı kalmamasına neden olur. Bazıları vücudun bu bölgesine yapılan bu tür dövmenin yok olacağını dahi söylüyor olmakta. Bazıları ise solduğunu fakat kalmaya devam ettiğini belirtiyor.

El dövmesi yaptırmanın bir diğer dezavantajı sık sık el yıkandığı için bu dövmenin bir süre sonra eskisi kadar güzel gözükmemeye başlaması olarak açıklanabilir. Bu da önemli bir madde olarak bizleri karşılıyor. Kısacası ele yapılan dövmeler güneşe maruz kaldığı için ve sık sık yıkandığı için kısa sürede etkisini kaybedebiliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: