Dövme Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler hakkında bazı kullanıcıların aklında sorular bulunabilir. Bilinmesi gerekenleri açıkladık.

Dövme yapan bir insan özellikle ilk kez dövme yaptırdıysa bu durumda ilk olarak yapılması gerekenleri merak edebilir. Pek çok şeye dikkat edilmeli ve bazı şeyler uygulanmalı. Bu konuda bu hususları detaylı bir şekilde belirtiyor olacağız.

Dövme Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme yaptırdıktan sonra yapılması gereken şeylerden birisi temiz elle dövmeye dokunma gereksinimi. Dövme yapılan nokta enfeksiyona müsait bir yer olduğu için bir süre dokunulmaması gerekir. Özellikle dövme tam olarak oturana kadar ve deri kendini onarana kadar dövmenin olduğu derinin temiz tutulması oldukça önemli bir olay.

Dövme yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan bir diğer madde dövmenin güzel bir şekilde bakımının yapılması. Dövme yaptırdıktan sonra dövmenin üstü kapalı tutulur ki mikrop kapmasın. Bu süre boyunca günde bir defa dövmenin üzeri yıkanır ve sonrasında dövme için özel geliştirilen bir krem sürülür. Ayrıca dövme yapılan konumun oksijen ile teması kesilmemelidir. Bu işlem genel olarak en fazla 5 gün sürer.

Bir diğer konu dövme yaptırdıktan sonra kabuk oluşması. Eğer dövme yapıldıktan sonra deride kabuk oluştuysa bu iyiye işarettir. Çünkü kabuk oluşumu, derinin kendini iyileştirdiğini gösterir. Bu sırada kabuğun kırılmaması gerekir. Kabuk, deri iyileştikten sonra kendi kendine düşerek bölgeyi onarır. Bu sırada kaşıntılar yaşanabilir.

Dövme yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi dövmenin güneş ışığına uzun süre maruz kalmaması gerektiği. Eğer bir dövme uzun süre boyunca güneş ışığına maruz kalırsa solmaya başlayabilir. SPF ile dövmeyi kaplamak, onun korunmasına yardımcı olur.
“Dövme Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler” için bir cevap

  1. […] Dövme yaptırdıktan sonra yapılması gereken pek çok detay mevcut. Bunlardan birisi derinin temiz tutulması gerektiği. Özellikle ilk kez dövme yapıldıktan sonra dövme yapılan deri temiz olmalı ki mikrop kapmamış olsun. Dövme sanatçısı, dövme yaptırdıktan sonra bu konuda detaylı bilgi verecektir. […]

    Beğen


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: