Dövme Sonrası Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Dövme sonrası yapılan yanlışlar bazı kişilerin sorunlar ile karşılaşmasına neden olabiliyor. Sizlere bu hatalardan söz etmek istiyoruz.

Dövme ile birlikte insanlar çeşitli sorunlar ile karşılaşabiliyor. Bu sorunlar bazen insan kaynaklı olurken bazen çevre kaynaklı olabiliyor. Sorunları en aza indirmek için yapılması gereken ekstra özen göstermek. Bu konuda özellikle ilk kez dövme yaptıranların yapmış olduğu pek çok hata mevcut. Bu hatalara düşmemek dövmenin daha kaliteli olmasını sağlıyor.

Dövme Sonrası Yapılan Yanlışlar

Dövme yaptırdıktan sonra uygulanan hatalı davranışlardan birisi dövmenin olduğu bölgeye dokunmak ve orayı kaşımak. Dövme yeni yapıldıktan sonra bu bölgeye dokunmamak, orayı kaşımamak ve hatta kabuğu soymamak gerekiyor. Bu işlemler yapılırsa bölgenin enfeksiyon kapma ihtimali bulunuyor.

Dövme yaptırdıktan sonra suya girmek veya güneşin altında tatil yapmak doğru olmaz. Dövme sonrası yapılan yanlışlar arasında bulunan bu hata sebebiyle bazı insanların yaptırdığı dövmede sorunlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin dövme yeni yapıldıktan sonra tatile gitmek ve suyun keyfini çıkarmak dövmenin bozulmasına yol açarken aynı zamanda enfeksiyona sebep olabilir. En doğru karar tatil sonrası dövme yapmak ve dövmenin tam olarak oturmasını beklemek.

Dövme yapan bir bireyin yapmış olduğu hatalar arasında dövmenin güneşe maruz kalması olarak açıklanabilir. Pek çok kişi vücudunun çeşitli yerlerine dövme yaparak bu dövmeler ile birlikte güneşli ortama çıkabiliyor. Şunu bilmek gerekiyor ki dövme yaptırdıktan sonra güneşli bir ortama korumasız bir şekilde çıkmak dövmenin solmasına neden olur. Bu durumda yapılması gereken dövmenin üzerine SPF sürmek olarak tavsiye ediliyor.

Dövme sonrası yapılan yanlışlar arasında dövme yapılan derinin kurumasına izin vermek bulunuyor. Dövme yaptırdıktan sonra dövme yapılan derinin olduğu kısım nemli tutulmalı ve kurumaması için zaman zaman bakım yapılmalı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: