Dövme öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Dövme öncesi yapılması gerekenler hakkında pek çok dövme yaptırmak isteyen insan bu sorunun cevabını merak edebilir. Bu konuda bilgi veriyor olacağız.

Dövme yapmak, birçok kişinin sevdiği bir şey olabilir. Dövme ile birlikte vücudunu daha farklı gösteren insanlardan bazıları ilk kez dövme yaparken dikkat edilmesi gerekenleri araştırabilir. Bu hususları bilen bir kişi bu konuda daha dikkatli olur.

Dövme öncesi yapılması gerekenler

Dövme yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken şey dövmenin tatil sonrası yapılması gerektiği. Eğer tatile dövme yaptıktan sonra gidilirse dövme etkilenebilir veya dövmenin olduğu kısım enfeksiyon kapabilir. En doğru karar tatil yaptıktan sonra dövme yaptırmak olacak. İlk kez dövme yaptırırken yapılması gereken bir diğer şey basit bir dövme çizdirmek. Bunun amacı gerçekten bu dövmenin güzel kalıp kalmadığını görüp buna göre önlem almak. Eğer bu dövme bir süre kaldıktan sonra beğenilirse gerçek bir dövme yapılabilir.

Dövme öncesi yapılması gerekenler arasında bir miktar yemek yemek yer alıyor. Özellikle enerji verici besinler tüketmek en doğru karar olabilir. Çünkü dövme sırasında adrenalin seviyesi yükselir, bu da vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar. Bunun yanı sıra bir diğer konu dövme yapılacağı gün alkol alınmaması gerektiği. Bu durumun kan kaybını etkilediği söyleniyor. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken konulardan birisi dövme öncesi aspirin almanın tehlikeli olduğu. Bu durum dövme işlemini tehlikeli hale getirip deriye zarar verebilir.

Dövme yaptırmadan önce bir diğer husus olan regl dönemine kadınların dikkat etmesi gerekiyor. Regl olunmadığı bir zaman dövme yapılması gerekir. Çünkü bu dönemde acı hissi daha yüksek olur. Son olarak yapılması gereken bir şey daha paylaşalım. Eğer büyük bir dövme yapılacaksa dövme sonrası yorgun olma riskine karşı bir arkadaşın dövme yaptıranın yanında olması önemli bir olay.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: