Dövme esnasında neden alkol alınmaz?

Dövme esnasında neden alkol alınmaz? Dövme yaptırmak isteyenler özellikle ilk defa yaptıranlar bu sorunun cevabını merakla bekliyor durumda.

Dövme, bir insanın vücudunda bulunan şekillere verilen isim. Genellikle siyah renk olarak tercih edilen dövmeler, pek çok kişi için harika bir şey olabilir. Dövmeler sayesinde kendini daha özel hisseden insan, bu dövmeleri çevresindekilere göstererek ortama kendine özgü bir hava katıyor. Dövme yaptırmadan önce bazıları dövme sırasında veya dövme öncesi alkol alınmaması gerektiğini duymuş olmalı. Bu konu hakkında insanların bilgi sahibi olması gerekiyor.

Dövme esnasında neden alkol alınmaz? İşte Cevabı

Alkol, bazıları için harika bir dost olabilir. İnsanlar alkol alarak acılarını unutmaya çalışır, dostlarla sohbet eder veya farklı nedenlerle alkole başvurabilir. Aslına bakarsak alkol herkes için iyi bir içecek olmamakta. Alkol alan bir kişinin dikkat etmesi gerektiği durumlardan birisi dövme yaparken alkol almaması gerektiği. Çünkü alkol, dövme işlemini ciddi oranda zorlaştıran bir durum sağlıyor.

Alkol alımı yapan bir kişinin kan dolaşımı öncekine oranla daha hızlı çalışmaya başlar. Hızlanan kan dolaşımı sebebiyle kanın daha çok sulanması sağlanır. Kan dolaşımında yaşanan değişim sebebiyle dövme yapmak bu sebeple tehlikeli olmaktadır. Dövme, deriye yapılan bir işlem. Bu sırada bir miktar kan akabilir. Alkol sonrasında akan kan miktarı daha fazla olur. Bu, bir insanı öldürecek kadar ciddi bir kan miktarı değil fakat yine de bazı dezavantajları mevcut.

Dövme esnasında neden alkol alınmaz? Sebebi şu, kan derinin üzerine çıktığında boya akabilir. Bu da dövmenin güzel görünmemesini sağlar. Bir diğer sebep alkol sonrası kan akışı ile birlikte hissedilen acı daha fazla olur. Bu da bir diğer dezavantaj olarak yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: